Kolik je hodin?

Vyprávění o čase a dnech v našem životě.

4 hodiny odpoledne nebo 16:00 h? Je čas na hru!
Děti si užijí zábavu s touto hrou bingo zaměřenou na čas. Sledují, co jednotlivé postavy dělají v kteroukoliv denní dobu a kterýkoliv den v týdnu, procvičují si čtení a učí se říci čas v hodinách a minutách na analogových, digitálních i jiných typech hodin.
Herní úrovně pro dospělé a děti, digitální a analogická notace, hodiny a minuty, ráno a odpoledne, konvenční způsob určování času, činnosti a dny v týdnu.

zábavnou deskovou hru lze hrát dvěma různými způsoby, v závislosti na požadované úrovni obtížnosti. Snadný režim je ideální pro děti ve věku 5 –7 let, pokročilý režim pro děti ve věku 7 –10 let. Cílem hry je naučit děti určit čas jak na analogovém ciferníku s ručičkami, tak na digitálních hodinách. Začnou chápat, jak minuty a hodiny fungují, procvičí různé způsoby vyjádření času. Hra jim také pomůže rozpoznat a diskutovat o každodenních činnostech prováděných v různé denní době. Karty byly uspořádány tak, aby poskytly hráčům příležitost třídit denní aktivity a lokalizovat denní dobu, ve které k nim obvykle dochází. Jednoduchá verze hry má 15minutové a 30minutové časové intervaly (09.00, 09.15, 09.30, …). Pokročilá úroveň učí děti rozeznávat intervaly v minutách (09.05, 09.10, …).

Rozvoj dovedností: Digitální a analogový čas • Den a týden • Cyklický čas a pojem o čase • Socializace a dodržování pravidel • Paměť • Základy anglického jazyka

Obsah balení: 1 hodiny s ručičkami, 7 karet „můj den“, 54 karet bingo, 12 karet s hádáním času, 1 herní deska bingo, EN pravidla hry

návod